Reklama
 
Blog | Karel Vála

Mluví pan Zeman lépe, než hraje na klavír?

Díky shodě okolností, neschopnosti sebereflexe pana Zemana, a nemalé servilní hlouposti pana mluvčího Ovčáčka, se do veřejného prostoru dostalo 15 sekund hry Miloše Zemana na klavír – viz zde: https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1059329486607564802

Neznám kontext ani celkovou atmosféru hudebního vystoupení páně Ovčáčkova prezidenta, ale přesto si myslím, že nám tato etuda odpovídá, i když zjednodušeně a s jistou nadsázkou, na otázky o způsobu myšlení a vystupování současného prezidenta České republiky:

  • Nedá se mu upřít, že si dokáže pamatovat docela přesně určité informace, ale často jsou to informace neúplné a vytržené z kontextu.
  • Styl, jakým je prezentuje působí velmi sebevědomě, pakliže se nechcete zaobírat skutečnou kvalitou celkového projevu a přednesu.
  • Neustále si kontroluje, že publikum je s ním. Nevidí-li pozitivní reakce, umí si je sám přivodit. O skutečné, a tedy kritické publikum mu ostatně vlastně ani nejde.
  • Spolehlivě nacvičené části projevů bývají předneseny s jistotou, ale takových nebývá mnoho. A tak je třeba vše doplnit improvizací, která sice vyznívá falešně, ale to se letmému posluchači jeví spíše jako vlastní neznalost, vždyť do té doby vše znělo pěkně.

Třeba se mýlím, a vycházím jen ze špatně zvoleného úryvku, jinak virtuózního vystoupení klavíristy Miloše Zemana. Spíše se ale domnívám, že pan Zeman byl, je a vždy bude jen sám sebou přeceňovaný amatér, který je držen u moci profesionály, kteří vědí, jak s oslíkem zatřást, aby mince padaly…

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama